Kolay Yıka

Hemen hemen her sektör kendi ürün ve hizmetleri için kampanyalar düzenler, indirimler yapar, paket satışlarını ön plana çıkarır; özel gün ve geceler için promosyon ürünlerle müşterilerini artırmayı hedefler. Ama bütün bunları yaparken hizmet kalitesini ön planda tutmayı her zaman başaramazlar. Çünkü daha çok müşteri,  daha kaliteli hizmet,  daha iyi ürün anlamına gelmiyor. 

Kuru temizlemede ise durum oldukça farklı. Ne kadar müşteriniz olursa olsun,  hizmetin iyi ya da kötü olduğuna müşteri o an orada karar verir. İster tek bir ürün isterse onlarca ürün konusunda anlaşılmış olunsun, durum değişmeyecektir. Müşterinin kampanya ya da paket satışından yararlanıyor oluşu, konunun sizin lehinize olmasını sağlamadığı gibi bunu farklı nedenlerle gerekçelendirmeniz de mümkün değildir.

Kuru temizlemecilerin neden kalite algıları yüksek, hizmet konusunda titiz, müşteri beklentileri noktasında master yapmış kişilerden oluştuklarını, sanırım mesleki olarak geliştirdikleri bir ürünle bin ürünü, aynı hassasiyet ölçüsünde görmelerinden çıkarabiliyoruz.  Kuru temizlemeciler arasında bir deyiş vardır:

‘’Bir kuru temizlemeci ya kuru temizlemecidir; ya da kuru temizlemecidir. ‘’ 

Kuru Temizleme Paketi  Ne işe Yarar

Önceden insanlar kuru temizleme işinin mevsimlik kıyafetlerin bakımında yapıldığını, özel gün ve geceler için giyilen takım elbise ya da abiyelerin giyime hazır hale getirilmesi için tercih edildiğini düşünürdü ve kendileri de ancak o zaman  bir kuru temizleme dükkanının kapısını çalarlardı. O zamanlarda sadece bu işe vakıf olanlar kuru temizlemenin gerçek önemini bilir ve sevdikleri her türlü kıyafeti uzun yıllar giymek için kuru temizleme dükkanıyla ev arasında çoğu zaman telaşlı bir koşuşturmaca yaşarlardı. Bazen de ‘abi şunlara bir bakıver; ya da ablacığım ne zaman geleyim, ‘’ lerle dolu anlar  birbirini takibederdi.

Ama artık durum değişti. Kıyafetlerimiz için profesyonel bir bakıma ihtiyacımız olduğunu çok daha iyi biliyoruz. Kuru temizlemeye verdiğimiz kıyafetler sadece takım elbise ya da balo kıyafetlerinden oluşmuyor. Gardroplarımız genişledi ve bu genişleyen gardroblarda  her çeşitte kıyafet var. Üstelik bu kıyafetler  adını bile duymadığımız çeşitte kumaşlardan oluşuyor. Her birinin özel bakımı, hatta kumaşına göre özel leke çıkarıcısı bile var. Ayrıca gardrobumuz dışında yer alan perde ve tüllerimiz, yatak örtüsü, yorgan ve battaniler de kuru temizlemede herkesin kolaylıkla bakıma verdiği ürünler.

Gel gelelim kuru temizleme yapan firmaların paket olarak sunduğu hizmetlere. Bizim  bu kadar geniş bir gardrobumuz varken, evden sadece ceketimizi alıp  kuru temizleme dükkanının yolunu tutacak halimiz yok. Bir terziye bir  gömlek  yaptırmakla iki tane yaptırmak arasında  fiyat anlamında her zaman bir fark vardır. Terzi, ikinci gömleği daha uygun bir ücrete yapacaktır; ya da en azından iki gömleğe sizin için daha makul bir fiyat çıkaracaktır. Aynı şey kuru temizleme için de geçerli. 

Şimdi evimizde bulunan kıyafet ve eşyalara bir göz atalım. Bu giysilerin çeşit olarak fazlaca olduğunu göreceğiz.  Gömlek, etek,  pantolon, bluz, ceket, mont, abiye, palto, pardesü ve kaban. Bunlara tişörtleri, kravat ve eşarplarımızı hatta iş kıyafetlerimizi bile ekleyebiliriz. Bu kadar çok eşyanın bakımını  tek tek yaptırmak yerine toptan bir fiyat almak elbette daha doğru bir karar olacaktır. 

Ama şunu biliyoruz ki kıyafet ve eşyalarımızın hepsinin  aynı zamanda bakım ve temizliğe ihtiyaç duymaları pek mümkün değil. Çok az giydiğimiz giysilerle; sürekli giyilen ve kirlenen kıyafetler arasında; çok çabuk kirlenen eşyalarla üç ayda bir bakıma ihtiyaç duyan eşyalarımız arasında da bir gruplama yapmamız gerekecektir. Ama bunu sakın ola ki, büyük bir sorun olarak görmeyin. Kuru temizlemecinizden bu konuda yardım alabilirsiniz. Kuru temizlemeciniz  sizin için haftalık, aylık ve mevsimlik periyotlar oluşturarak önce kıyafetleriniz arasında, daha sonra evde kullandığınız  tül, perde, yatak ve masa örtüsü gibi eşyalar arasında da bir sıralama yapacaktır. 

Kolayyika.com adresini ziyaret ederseniz bu konudaki gerekli bilgilendirmeleri ve paketler konusundaki kampanyaları takibedebilir;  bu firmanın İstanbul’daki servis ağından da yararlanabilirsiniz. 

Paradan ve Zamandan  Tasarruf  Edin 

Kuru temizlemeye  ihtiyacı olan kıyafetlerinizi toptan vermenin en büyük avantajı, fiyat konusunda ortaya çıkar. Verilecek kıyafetiniz ne kadar fazla ise kuru temizlemecinin fiyatı gittikçe en makul seviyelere getirdiğini göreceksiniz.  Her bir ürün için aldığınız fiyatla; birkaç ürün için aldığınız fiyat elbette aynı olmayacaktır. Bunun için kuru temizlemecinin kampanya yapmasına bile çoğu zaman gerek yoktur. 

Aslında buradaki amacımız, hem paradan hem de zamandan tasarruf etmeye çalışmak olmalıdır. Zamandan şu anlamda tasarruf etmeniz mümkündür. Hem kıyafetlerinizi teker teker götürme zahmetine girmeden günlük pragramınızda artı bir yükünüz olmaz; hem de toptan kuru temizleme hizmeti alarak siz ürünlerinizi götürme uğraşına girmeden, bunu sizin adınıza onlar devralarak evinizden alıp, kıyafet ve eşyalarınızı yine evinize teslim ederler. Çünkü artık hiçbir kuru temizlemeci sizi içi giysilerle dolu bir karton kutuyu taşımak zorunda  bırakmıyor. Belki bir etek için bu hizmeti almak zor olabilir;  ama kuru temizlemeye verilecek  kıfayet ve eşyalar çoğaldıkça, bu bir kutu eşyayı evinizden ücretsiz olarak aldıklarını, temizlik ve bakım işlemi bittikten sonra da kıyafetlerinizi kapınıza kadar  getirdiklerini göreceksiniz. 

Benim Kuru Temizleme Dükkanım Hangisi 

Kuru temizleme Türkiye’nin en ücra ilinden en kalabalık şehrine kadar, hatta kasaba ve ilçelerde bile rahatlıkla  alabileceğiniz bir hizmet. Ama elbette İstanbul, kuru temizleme işinin kültürel dokusunu da taşıyan bir görünüme sahip olduğu için diğer şehirlerden bir adım önde sayılabilir. Hem verilen hizmet çeşitliliği, hem de alınan hizmet kalitesi anlamında bariz bir fark görebilirsiniz.

Kuru temizleme dükkanınızı, evinize en yakın yerden seçmek daha isabaetli bir  karar  olabilir. Çünkü dükkanınız eve yakın olursa ihtiyaç duyduğunuzda sizden iki sokak ötede olduğunu bilmenin verdiği güvenle  kendinizi dar zamanda sokak sokak kuru temizlemeci aramaktan kurtarmış olursunuz. Bunun yanı sıra kuru temizleme hizmetinin internet üzerinden verildiğini de söylememiz gerekiyor. Çoğu firma İstanbul başta olmak üzere birçok ilde internet üzerinden sipariş alıp evden teslim aldıkları kuru temizleme ürünlerini tekrar aynı adrese teslim ediyorlar. 

Kolayyika.com da bu firmalardan biridir ve vermiş oldukları hizmet;  kalite, güven ve hesaplılığı ilke edinmiş durumda. 

İster size en yakın kuru temizleme dükkanını tercih edin, isterseniz kuru temizleme hizmetini internet üzerinden alın; ödün vermemeniz gereken şeylerin yanında, diğer kuru temizlemecilere göre avantajlı olarak gördüğünüz imkanlardan sonuna kadar yararlanmaya bakın. 

Özellikle kaliteli hizmet alma konusunda asla ödün vermeyin.  Kıyafetlerinize gereken özen ve önemin gösterildiğinden emin olun! Hatta kuru temizleme konusunda pek fazla bilgi sahibi değilseniz; dükkan çalışanlarının sizi bilgilendirmesi için merak ettiğiniz konuları sormaktan çekinmeyin! 

Kuru temizleme dükkanlarının  çoğu, paket satın almanız konusunda size öneride bulunurlar. Kıyafet ya da eşyalarınızın ayrı ayrı temizlemeye verildiğindeki fiyatları ile paket fiyata dahil edildiğindeki fiyatları karşılaştırmayı; hatta mümkünse kuru temizlemeciden  paketlerle ilgili broşür almayı asla unutmayın!  Sezonluk indirimleri, bazı özel kıyafet ya da tekstil ürünleri için düzenlenen kampanyaları bu tarz broşürlerden takibedin. Eğer öğrenci iseniz  özellikle kuru temizlemede paket satın aldığınızda  size ekstra indirimler yapılacağını aklınızdan çıkarmayın.  

Bunun dışında eğer sektörel olarak bir kuru temizleme hizmeti alacaksınız firmalar için hazırlanmış paket seçeneklerine bakabilirsiniz. Kuru temizleme dükkanına oldukça fazla kıyafet ve temizliği yapılması gereken onlarca tekstil ürünü vereceğiniz için bu işi, size zamanında teslim edip etmeyeceklererini, çalışma koşullarını ve kuru temizlemecinin gerçek anlamda sizde uyandırdığı titizliği hesaba katmanız gerekiyor. 

 

 

Ücretsiz Üye Olun

Geniş bayi ağımızla uzman kuru temizleme, ütü ve yıkama hizmeti veriyoruz.

Üye Olun