Kolay Yıka

İş hayatı temposu, bilgi ve teknoloji çağı olan bu dönemde, makineleşmenin getirisi olarak eskisinden çok daha yoğun.Nitekim eskiden insanın yarış içerisinde bulunduğu şey yine insanken, artık makineler ve zaman  oldu.Dolayısıyla iş temposu oldukça yüksek, fakat kişinin kendine ayırabildiği vakit bir o kadar az.Bırakın kendi kendine dinlenmeye vakit kalmasını, evde bekleyen birçok işe de yetişmek , vakit darlığı sebebi ile imkansız. Durum böyle olduğu müddetçe ev içerisindeki huzuru da korumak adına, birçok çalışan kuru temizlemecileri yöneldi. Peki neden kuru temizleme ?

Ne kadar anlatılırsa anlatılsın yoğun iş temposu içerisinde hayatını devam ettiren birini yalnızca yine yoğun iş temposu içerisinde koşuşturan biri anlar.İş hayatı için koşuştururken bir de çamaşır yıkayıp, asıp, kurutup, ütülemek resmen bir işkence halini alır.Zaten dar olan bu vakitlere çamaşır temizliği de konulunca, dünyanın hiçbir rengini göremeden yatağa, uyumaya gitmek şart olur.Ve sonra sabah yeniden uyanır, akşamları yeniden aynı temizliğe girişmek durumunda kalırsınız. Her gün tekrar eden bu rutin ister istemez insanın hayat standartlarını kötü etkiler. Ülkemizde yurt dışında olanın aksine kuru temizleme fiyatları oldukça uygun olmasına rağmen, çeşitli ön yargılar sebebi ile hala yeterince kullanıma ulaşamamıştır. Kuru  temizleme hizmeti evde uygulayacağınız temizlik işleminden de oldukça farklıdır. Kuru temizleme su ve deterjan yöntemi yerine her kumaş için ayrı olarak hazırlanmış leke çıkarıcılar kullanılarak, kuru temizleme makineleri ile gerçekleştirilen bir kuru temizleme işlemidir.Bu işlem temizlik sıvısının tekstil ürünlerine buhar yolu ile temas ettirilerek gerçekleştirildiği bir temizlik metodudur.Buharlı işlem sıvının çamaşırın tamamına yayılmasını sağlayarak eşit derecede homojen bir temizlik sağlar.Birçok insan kuru temizleme hizmeti kullanarak kazanabileceği vaktin hala farkında değildir. Oysa kuru temizleme işlemi, özellikle çalışan insanlar için hayat kurtarıcı bir öneme sahiptir. Çalışan, iş hayatı içerisinde koşuşturan kişi tekstil ürünlerinin temizliği için ayırdığı vakti, kuru temizlemeci bulduktan sonra kendine ayırabilir. Bu sayede arta kalan vakti tamamen kendisine ayırabilir.

Kuru temizleme hizmeti kullanan ve yoğun tempoda çalışan biri geri kalan vaktini çamaşır temizliğine ayırmadığı için hem zamanı en ekonomik şekilde kullanmış olur, hem de üzerinde kalan enerjisini boş yere tüketmemiş olur.Böylesine kolay ulaşılabilir bir temizlik hizmeti varken, işten yorgun bir şekilde gelip tüm bu uğraşlarla enerji kaybetmeye gerçekten değer mi?

Aslında kuru temizlemecileri en çok tercih eden kesim, çalışan kesimdir.Buna rağmen birçok çalışan henüz kuru temizleme hizmetinin kolaylıklarının ve avantajlarının tam olarak farkında değildir.

Tercih edilen kıyafetler özellikle iş yaşamında, gündelik hayatın tersine çok büyük bir öneme sahiptir.Örneğin eğer bir okulda öğretmenlik yapıyor iseniz, kıyafetinizin her zaman güzel, temiz, ütülü görünmesi gerekir.Zira rengi solmuş, düzgünce ütülenmemiş tekstil ürünlerini kullandığınızda hem karşı tarafı önemsemediğiniz mesajı verebilir, hem de aynaya baktığınızda kazanacağınız pozitif enerjinin yüzde 10’unu bile kazanamayabilirsiniz.Fakat her gün kıyafetinizin bakımı ve temizliği için ayıracak vakit bulamayabilirsiniz.İşte bu noktada kuru temizleme dükkanları can alıcı bir noktada bulunuyor.Çünkü hemen hemen her zaman ulaşım sağlayabileceğiniz kuru temizleme dükkanları hem sevdiğiniz kıyafetlerinizi yıpratmadan temizliyor, hem de yoğun buharlı ütüleri ile jilet gibi bir görünüme getirdikleri kıyafetleri size zamanında teslim ediyor. Çalışan kişi içinse tüm bunları yapmak için en az 1 tatil günün harcanmasına ihtiyaç vardır.  Fakat elimizin altında zaman gibi değerli bir madeni çok daha verimli bir şekilde kullanma imkanımız varken bunu aktif kullanmamak çok gereksizdir.

Diyelim ki yarın önemli bir toplantınız var ve en sevdiğiniz takımınız kirli.Normal süreçte onu temizleyip, ertesi güne yetiştirmek imkansızdır.Bu durumda en yakında bulunan kuru temizlemeciyi arayıp müsaitlik durumunu öğrendikten sonra, istediğiniz vakitte kıyafetinizi teslim alabilirsiniz.

Kuru temizlemenin, çalışan insanlar için neredeyse bir asistanlık hizmeti olduğu rahatlıkla söylenebilir. Zira kıyafet, iş yaşamı hatta ve hatta gündelik yaşamımız içerisinde kendisine oldukça önemli bir yer edinmişken, zor durumlardan tüm tekstil ürünlerini tazeleyen bir hizmet niteliğindedir.

Kuru temizleme fiyatları kontrol edildiğinde avantajların yalnızca giyim sektörü için olmadığı fark edilir. Çalışan kişiler ev temizliklerine yeterince vakit ayırmamakta oldukça haklı iken, perde vb. gibi uzun işlemler gerektiren ev tekstil ürünleri için ayrıca bir temizlik zamanı oluşturmak kişi için yıpratıcı olabiliyor.Kuru temizleme firmaları yalnızca kıyafet için değil, ev tekstil ürünleri için de aynı hassasiyeti kullanarak temizleme işlemini sağlıyor.Kumaşın türü belirleniyor ciddi lekelere sahip olsa dahi üzerinde leke çıkarma işlemi gerçekleştiriliyor.Yüksek buharlı kuru temizleme makineleri sayesinde bakteriler yok edilip, yoğun buharlı ütüleme işlemleri yapılarak görünümde mükemmel sonuçlara ulaşılabiliyor. Bu sayede bu imkandan sadece çalışan günümüz modern insanı değil, ev hanımları da oldukça verimli yararlanabiliyor. Bilinmesi gereken şudur ki; kuru temizleme firması çalışanları oldukça detaycı ve titiz insanlardır.Mesleğin getirdiği bu titizlik ile bir kuru temizlemecinin yapacağı temizlik hizmetinin yakınına yaklaşmak mümkün değildir.

Eğer üzerinde kuru temizleme amblemi ve ya ibaresi bulunan bir kıyafet aldıysanız ne yaparsınız?Muhtemelen evde temizleme işlemi yapmayı denerdiniz öyle değil mi? Fakat bu çok sık tekrar edilen ve hatalı bir hareket iken, tekstil firmaları bunun kesinlikle yanlış bir karar olduğunu söylüyor.Üstelik çalışan insanların hemen her gün farklı kıyafetler giymek durumunda olmasını göz önünde bulundurursak, çok severek alınan o tekstil ürününün bir daha giyilemeyecek duruma gelmesini kesinlikle istemezsiniz.Bu ciddiye alınması gereken bir konudur.Zira kuru temizleme sembolleri de tek bir sembolden oluşmaz.Yine kuru temizleme işlemi yapılacak olmasına rağmen, gereken özenin gösterilmesi adına farklı farklı ibarelerle, etiketlerde yerini alır.Yani aldığınız çamaşırı bir daha giyemeyecek kıvama getirmeye aslında sandığınızdan çok daha yakınsınız.Özellikle takım elbise kullananlar bilir ki,  çamaşırın özünü kaybetmesi durumunda tekrar kullanılması neredeyse imkansızdır.Kuru temizleme sembolü bulunan ürünler de doğru temizlenmediğinde , tıpkı yanlış temizlenen takım elbiseler gibi bir daha giyilemeyecek hale gelir. Bu denli paralar döküp aldığımız ve severek giydiğimiz elbiseler aslında bir çok kez bunun yanında çok küçük meblağlar olan kuru temizleme ücretini vermemek için heba edilebiliyor.

Kuru temizleme sektörü aslında isminde bulunanın dışında yalnızca temizlik hizmeti vermiyor.Aynı zamanda tekstil ürünleri kullanımında ihtiyaç duyabileceğiniz her anda yardım sağlayan bir hizmet sektörüdür.Çamaşır temizliği konusunda çok sıkıntı çekmiyor olabilirsiniz.Yahut temizlik için ayrılacak süreyi ve ya enerjiyi gözden çıkarıyor olabilirsiniz.Fakat iş hayatının yoğunluğuyla tüm  temizlik sorumluluklarının üstesinden gelmeyi bir nebze de olsa başarabildiyseniz,geriye başka bir sorun kalır mı? Aslında belki de birçok insanın en çok sıkıntı çektiği “ütüleme” işlemi kalır.Özellikle yazın sıcağında yoğun bir günün ardından temizlikle baş etmiş olsanız dahi, en sona hep ütüleme işlemi kalır.Bu işlem kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes için oldukça bezdirici bir işlemdir.Hem iyi sonuçlar almak adına ütüleme işlemine başlanılır, hem de ütüleme işleminin yarısında  kuvvetli ihtimalle ne başlangıçtaki özen, ne de enerji kalır.Bu ve buna benzer işlemler küçük görünebilen fakat kişinin enerjisini 0’a indirilebilen işlemlerdir.Böyle durumlara kendini sokmak istemeyen ve mükemmel bir titizlikle ütülenmiş tekstil ürünleri kullanmak isteyen herkes, elbette ki yine kuru temizleme hizmetini tercih edecektir.Birçok kuru temizleme firması randevulu çalışma sisteminin yanında, acil durumlar için de ihtiyaç duyulan inisiyatifleri kullanabiliyor.Yani ütü işlemi için enerjiniz olsa dahi, vaktinizin oldukça dar olduğu durumlarda da çok kısa süreler içerisinde istediğiniz  hizmeti profesyonel bir çabayla almanız mümkün.Kuru temizleme firmasının size sunacağı ütü hizmeti , diğer temizlik hizmetlerinden elbette ki daha farklı.Kuru temizleme ütü fiyatları beklentinizin altında uygun fiyatlar ile sunulan bir hizmetken, birkaç araştırma ile kuru temizleme ütü fiyatları hakkında genel bir fikre sahip olmanız oldukça basit.

Bazı kuru temizleme firmaları belirli meslek gruplarına farklı ayrıcalıklar tanıyabiliyor.Yakın çevrenizde ya da iş yerinize yakın yerlerde araştırıp bilgi edinebileceğiniz kuru temizlemeciler, sizin için daha avantajlı olabilir.Birçok firmada örneğin memurlara, ofis çalışanlarına, sağlık kurumunda çalışanlara özel avantajlı paketler oluşturulabiliyor.Paketlerin içerisinde yer alan belirli sayılarda yer alan temizleme ve ya ütü işlemleri , bu hizmetleri tek tek alacağınız zamankinden çok daha uygun fiyata denk geliyor.Çoğu kuru temizlemeci yalnızca bu sınırlama ile de kalmıyor. Meslek grupları için değil, sürekli olarak hizmet verebileceğini garantilediği kişilere de indirimli paketler oluşturup, öncelik sırası tanıyabiliyor.Eğer yoğun çalışıp sürekli olarak ev işlerine de yetişememekten şikayet ediyor, ya da iş hayatınızda kullanacağınız tekstil ürünlerinin temizliğini bir türlü zamanında tamamlayamıyorsanız hemen yakın çevrede bulunan bir kuru temizlemeci ile konuşup kuru temizleme fiyatları ve oluşturulabilecek kampanyalar hakkında fikir edinmenizi tavsiye ediyoruz.Sonuçta hayat, bazı ufak işlere ayrılabilecek uzun vakitler kadar değersiz değildir.

 

Ücretsiz Üye Olun

Geniş bayi ağımızla uzman kuru temizleme, ütü ve yıkama hizmeti veriyoruz.

Üye Olun