Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Franchising

Franchising

Franchising Nedir?
Franchise (veya franchising), bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ortaklığıdır.

KOLAY YIKA İNTERNET VE TEKNOLOJİ TİC. LTD. ŞTİ.
Kuru Temizleme, Islak Temizleme ve Halı Yıkama işletmeciliği için verilen lisans (franchise) Belir bir süreyle verilemktedir. Verilen lisans sayesinde lisans alan kişi sahip olduğu marka Kolayyika.com altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanmaktadır.

Franchise Adaylarında Aranan Özellikler:
Kolayyika.com olarak, girişimci bir ruha ve başarma hırsına sahip, başarılı bir iş geçmişi ve yönetim tecrübesi olup, yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip olabilen işletmeci franchisee adayları tercih edilmektedir.

Franchising Sisteminin Franchise Açısından Yararları Nelerdir?
• Daha önce denenmiş, başarısı kanıtlanmış ve tanınmış bir marka ile birlikte, işletme sistemine ait teknikleri ve prosedürleri kullanmak mümkün olmaktadır.

• Marka ile birlikte ulusal veya uluslararası standarda ve kaliteye sahip olunmaktadır.

• Franchise veren işletme tarafından, franchise alan işletmeye eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği sağlanmaktadır.

• Mali, ticari ve personel konularında sağlanan destekle, teknik işlevlere ağırlık verilip başarı şansı arttırılmaktadır.

• Ortak hareket edilerek küçük işletmelerin karşılaşacakları risk ve işletmecilik sorunları minimize edilmektedir.

• Franchise veren işletmenin mali ve hukuk danışmanlarından yararlanılmaktadır.

• Franchise veren işletmenin sürekli olarak yaptığı pazarlama reklam ve iş birlikleri gibi satış artıracak hamleler ile ugraşmaz.

• İşletmenin kuruluş aşamasında ve kuruluş yerinin seçiminde destek sağlanmaktadır.

• Kuruluş aşamasında leasing vb. kaynaklardan finansal destek sağlanması mümkün olmaktadır. Reklam ve tanıtım giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.

• Franchising sistemi, girişimcinin yalnızlığını ortadan kaldırarak, kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltmaktadır.

• Franchise veren işletmeye yapılan ödemeler, başlangıçta, yeni bir işin ön yatırımından daha fazla olmasına rağmen, denenmemiş bir iş için yapılacak hata bedellerinin toplamından azdır.

Eğitim:
Seçilen işletmeci adayı, Kolayyika.com tarafından verilen eğitim programına katılarak işletmeci olabilme ve meslek hakkında bilgi ve birikim kazanır. Lisans alan kişinin kendisi işletmeci olabildiği gibi işletmenin yönetimini tayin edeceği bir işletmeci ile de yürütebilir.

Destek Hizmetleri Ve Sağladıklarımız
İşletmecilerimize, açılış hazırlıkları süresince ve açılışın ilk gününden itibaren pazarlama, reklam, satın alma, eğitim, insan kaynakları, operasyon, kalite kontrol gibi yoğun destek hizmetleri verilmektedir.

FRANCHISE MODELİ İLE SAĞLADIKLARIMIZ

 • Offline ve online olarak hizmet   
 • Mesleki ve İşletme Eğitimi
 • Yazılım ve saha desteği                
 • Merkezi müşteri yönlendirmesi
 • Kurumsal anlaşmalar                   
 • Hazır müşteri ağı
 • Çağrı merkezi 7/24 sipariş alabilme imkânı       
 • Müşteri memnuniyeti ve Müşteri takibi 
 • Kurumsal Pazarlama       
 • Reklam tanıtım
 • Mobil uygulama ile heryerden anlık takip edebilme imkanı

Yatırım Şartları:
Yatırım bedeli, Kolayyika.com hizmet verdiği 4 farklı alanda franchising vermekte olup bu alanlar sırasıyla Kuru Temizleme Franchising Bedeli 50,000 € + KDV Islak Temizleme Franchising Bedeli 30.000 € + KDV,  Halı Yıkama Franchising Bedeli 40.000 € + KDV ve Saha Franchising Bedeli 10.000 € + KDV Gibi alanlarda  franchising vermektedir. Talep Edilen Rakamların İçerisinde 10,000 € + KDV İsim hakkı bedeli olarak alınmaktadır. Makina Alımı ve Diğer Yatırımlar gibi konular Kolayyika.com'a ailt olup Magaza Kiralama ve Servis Aracı gibi harcamalar yatırımcıya ait olmaktadır. Makina alımı için yapılacak harcamalarda Leasing ve Finansal Kiralama ve kredilerde destek sağlanacaktır.

Anahtar Teslim Mağaza 
Kolayyika.com'un Franchise Sistemiyle Karlı Bir Yatırım Yapın Türkiye’de öncü olan Kolayyika.com gelişime açık yönetim biçimine sahip olup, müşterileri çalışanları ve rakipleri tarafından tercih ve de takdir edilen bir marka olma özelliği taşımaktadır. İyi bir yatırım için ; açılış öncesi ve sonrası vermiş olduğu hizmetler ile yatırımcısı ile olan iletişimi sürekli kılmaktadır.

Yer Seçimi:
Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, Toplu konutlar, siteler, Residance’lar ve Plazaların yogun olduğu Mahallelere yakın Kuru Temizleme işletmeciliğine uygun ana arterler Kuru Temizleme açılacak mekânda aranan özellikler arasındadır. Kolayyika.com açılacak lokasyon Kolay Yika yetkilileri tarafından onaylanır.

Fiziksel Özellikler:
İş yeri giriş katında olmalıdır. İşletme açılmak istenen alanın minimum net 50 m2, toplam alan ise Maksimum 200 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 4 m2, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır.
Alış veriş merkezi gibi alanlarda depolar dâhil 70 m2 alan yeterli olacaktır.

Kurut temizleme açılacak lokasyon Kolay Yıka yetkilileri tarafından onaylanır. İş yerinin giriş katında olma zorunluluğu dışında, kiralanan lokasyonda gerçekleşen inşaatın uygunluğu ilgili markaların standartları doğrultusunda kontrol edilir.

Sorularınız:
Detaylı bilgi için (0850) 303 0556) numaralı telefondan ve franchise@kolayyika.com adresinden Franchise
Departmanı’na ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kolay Yika İnternet Ve Teknoloji Tic. Ltd. Şti.


FRANCHISING ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ