Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Senenin Moda Renkleri ve Modası

Senenin Moda Renkleri ve Modası

Senenin Moda Renkleri ve Modası

Moda, toplumda yer alan ortak zevk olarak tanımlanabilir ve giyimden duvar renklerine kadar sosyal yaşantımızda yer alan her şeye etki eder. Giyimde öne çıkan moda kavramı, her sene kendini yeniliyor. Yaz, kış ve bahar ayları olmak üzere yıl içinde bölümlere ayrılan giyim trendleri, her dönem farklı bir konsept ile karşımıza çıkıyor.

Senenin kış trendleri arasında Covid-19 salgınının etkileri görülmekte, bu sebeple daha rahat ve günlük stillerin öne çıktığı giysilerde, 70’li ve 80’li yılların esintileri dikkat çekiyor. 2021 yılının bahar trendlerinde kışın boğucu havasından uzak çiçek desenli giysiler ön planda, yaz aylarında ise sarı rengin ve şapkaların öne çıkacağı şimdiden belli!

2021 Yılında Hangi Renkler Moda?

Pantone, Covid-19 salgınının neden olduğu eve kapanmaları ve karantinaları, griye benzetti. 2021 yazının bu döneme bir güneş gibi doğacağını düşünen şirket, sarı ve griyi yılın renkleri olarak belirledi. İlk defa iki rengi seçen Pantone, “güç” ve “umut” mesajlarını ifade etmek için bu renkleri seçerken bunun yanı sıra 21 renk daha açıkladı. Pastel tonların dikkat çektiği bu renkler, çiçek desenlerinin olmazsa olmazı. 2021 yılının yaz modası renkleri arasındaysa canlı kırmızılar, maviler ve yeşiller dikkat çekiyor.

2021 Yaz Modası Trendleri

2021 yaz modası trendleri incelendiğinde küçük çantalar, yüksek bel şortlar ve pantolonlar öne çıkıyor. Renkli küpeleri ve taşlı sandaletleri sıklıkla göreceğimiz bu yaz, şapkalar da oldukça moda! Püsküllü elbiseler ise bu yazın dikkat çeken diğer detaylarından biri. Dolaplarda canlı renklere sıkça yer verilmesi gereken bir yaz olacağı şimdiden belli.

2021 yılının erkek modasında ise rahatlık ve optimist mesajlar veren renkler dikkat çekiyor. Erkek giyimde canlı renklere yer verilecek olan bu yılda, düz kesim gömlekler de çokça bulunuyor. Eşofman ve sweatshirt şıklığı ise ilkbahar/yaz modasında dikkat çeken diğer detaylardan.

Kadın Modası

2021 yılının yaz aylarında kadın modasında neşeli desenler, fırfırlı elbiseler ve çiçek motifleri oldukça ön planda. Bahar aylarında çiçek desenli elbiseler kadar triko elbiselerin de var olduğu bu yıl, elbiselerin en büyük tamamlayıcısı olarak renkli aksesuarlar dikkat çekiyor. Bol kesim ve yüksek bel pantolonlar ise bahar ve yaz aylarında karşımıza çıkacak olan diğer trend parçalar.

Kabarık kollar bu yıl da geçen yıl olduğu gibi popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Kalın tabanlı ayakkabılar, bu yıl farklı desenlerde karşımıza çıkacak, oversize yerine dökümlü kıyafetler de bu yılın en dikkat çeken trendlerinden!

Erkek Modası

Erkek giyimde siyah takım elbise her dönem olduğu gibi bu yıl da oldukça moda ancak en az siyahlar kadar canlı renklere sahip takım elbiseler de bu yılın erkek giyim trendlerinde öne çıkıyor. Kadın giyimde olduğu gibi erkek giyimde de bol ve açık renk pantolonları sıkça göreceğiz. Skinny modasının sona erdiği bu yıl, yüksek bel pantolonlar göz kamaştıracak!

Aksesuar Modası

Aksesuar modası, giyim trendleri doğrultusunda her dönem farklılık gösteriyor. 2021 yılında çiçek desenli yüzükleri sık sık görecek gibiyiz. Aksesuarların her dönem vazgeçilmezi olan kolyelerde ise uzun zincirler oldukça popüler. Klasik aksesuarları sevenler için inci küpeler bu sene de moda. Ayrıca taşlı saç tokalarının son yıllarda devam eden popülerliği bu yıl da sürüyor, bu yıla damgasını vuracak olan aksesuarlar ise tekli küpeler. Yılın moda renklerine ve trend parçalarına yer verdiğimiz bu yazımızda yer alan ipuçlarından yola çıkarak siz de dolabınızı trendlere göre düzenleyebilirsiniz!