Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Pardesü Palto Kuru Temizleme

Pardesü Palto Kuru Temizleme

Palto Kuru Temizleme

İnsanlar yaratıldığı günden itibaren değişik elbiseler giyerek doğanın zorlu şartlarından kendilerini muhafaza etmişlerdir. Günümüzde özellikle soğuk ve çetin geçen kış aylarının vazgeçilmez giysileri pardösü ve paltolardır. Özellikle kışın bitmesi ile bu elbiselerin işlevi de sona ermektedir. Palto kuru temizleme işlemi uygulandıktan sonra kaldırmak gerekir. Palto kuru temizleme sayesinde daha temiz ve uzun ömürlü kulanım imkânına sahip olursunuz. Palto kuru temizleme ile kumaşa zarar vermeyen çeşitli kimyasallar kullanılarak en ince ayrıntısına kadar temizlemek mümkündür.

Hangi Giysilerde Kuru Temizleme Yapılır?

Günlük hayatta kullanılan veya özel gün ve gecelerde kullanılan bütün kıyafetleri kuru temizleme işlemi ile temizlemek mümkündür. Palto kuru temizleme bu işlemlerin başında gelir. Bu tür giysiler özellikle su ile temasında orijinalliğini muhafaza edemez.  Yün veya pamuk ürünlerinin kuru temizleme işlemi ile derinlemesine temizlik imkânı sağlar. Palto kuru temizleme sayesinde pahalı olan bu tarz giysiler aşınma ve yıpranmalara karşı korunmuş olur. Pardösü ve paltolar genellikle yün, kaşmir tarzı lifli yapıya sahip maddelerden üretildikleri için makinada yıkandığı zaman çekebilmekte veya yapısı bozulmaktadır. Palto kuru temizleme sayesinde giysilerinizin boyutunda herhangi bir değişiklik olmaz.

Kuru Temizleme Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Palto kuru temizleme yaptırırken ilk önce giysilerinizi vereceğiniz yerin profesyonel kuru temizleme işlemi yapan, son teknolojik makine ve ürünleri kullanan, kendini ispatlamış kurumsal yerleri tercih etmeniz gerekir. Palto kuru temizleme meşakkatli ve profesyonellik isteyen bir işlemdir. Giysi ayrımı veya üretildiği malzemeye göre ayrım yapmak ve ona göre işlem yapmak önemlidir. Bundan sonra lekeyi ve oluşma süresini doğru tanımlamak, kuru temizleme işlemini ve uygulanacak yöntemi belirlemeyi sağlar. Isı lekelerin kumaşa nüfus etmesine ve bu lekelerin çıkmasını zorlaştırdığı için kuru temizleme işlemi öncesinde kesinlikle ütü yapmamak gerekir. Palto kuru temizleme anlamında uzman ekibimiz sayesinde sorunsuzca uygulanmaktadır.